Opencart GittiGidiyor Entegrasyonu

İnternetin gelişmesiyle beraber, tüm dünyada online pazaryerleri hızlı bir şekilde açılarak, büyük bir ilerleme kaydetti. Peki, burada bahsedilen pazaryerleri nedir? Online pazaryerleri, üreticilere, imalatlarını kendi platformları üzerinden satışa imkân sağlayan E-Ticaret siteleridir. Ancak bu pazar yerleri, kendi ürünlerini değil; firmaların ve işletmelerin ürünlerini pazarlar.


Günümüzde Türkiye’de ve Dünya’da en fazla kullanılan pazaryerleri şu şekildedir.


1.       E-Bay


2.       Amazon


3.       GittiGidiyor


4.       N11


5.       Hepsi Burada


GittiGidiyor, Türkiye’de 2001 yılında kurulan ve ülkemizde en büyük ve köklü online pazaryerleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle ülkemizdeki bulunan ve kendi E-Ticaret siteleri bulunan her firma, marka ve işletme, kendi ürünlerini burada da kullanıcılara sunar. Zira pek çok tüketici, hiçbir şey almayacak da olsa GittiGidiyor gibi sitelere girerek, sadece zaman geçirir.


Ancak bir firma ya da işletme için, farklı platformlardaki ürünlerini kontrol etmek, oldukça zordur. GittiGidiyor örneğinden hareketle burada bir fiyat ya da stok güncellemesi gerekiyorsa, bu neredeyse bir iş günü alır. Burada devreye giren Opencart GittiGidiyor Entegrasyonu, size daha kolay bir kullanım sunarak, tüm işlerinizi daha kolay bitirmenizi sağlar.


Opencart Nedir ve Nasıl Kurulur?

Opencart, ücretsiz ve açık kodlu olarak sunulan bir E-Ticaret sistemidir. Her firma ve işletme, bundan ücretsiz olarak faydalanabilir. Geliştirmesi de oldukça kolay olan bu sistem, pek çok eklenti ve modülü de desteklemektedir.


Opencart kurmak için, Opencart resmi sayfasına giderek, downloads bölümünden Opencart’ı indirmeniz yeterli olacaktır. Ardından istediğiniz tüm modülleri indirerek, gerekli aşamalarla kurabilirsiniz. Bu modüllerden bir tanesi de Opencart GittiGidiyor Entegrasyonu olmaktadır.


Opencart GittiGidiyor Entegrasyonu

Opencart GittiGidiyor Entegrasyonu yapabilmek için öncelikle GittiGidiyor modülünü bularak, indirmeniz gerekir. Ardından Opencart hesabınıza girmeniz ve eklenti ekleme bölümüne gelerek, indirdiğiniz dosyayı seçmeniz şarttır. Ardından gerekli IP ve API ayarlamalarını da gerçekleştirerek, Opencart GittiGidiyor Entegrasyonu başarıyla bitirebilirisiniz.


Bundan sonra GittiGidiyor üzerindeki tüm ürünlerinizi, tek bir sekmede, rahatlıkla takip edebilirsiniz.